"RTU/Inspecta" laimīgi izglābjas no "Bauskas"

01.02.2013

Trillera cienīgi notikumi risinājās šovakar notikušajā Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas spēlē starp "RTU/Inspecta" un FK "Bauska". Baušķenieki spēja atspēlēties no sev nelabvēlīgā rezultāta 2:7. Izvirzoties vadībā ar 10:9, tomēr pēdējais vārds piederēja rīdziniekiem, kuri uzvarēja ar 11:10, izšķirošos vārtus 11 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Atis Blinds.

Rīgas olimpiskajā centrā notikušās spēles rezultātu atklāja FK "Bauska" spēlētāji, kuri 7.minūtē bija izvirzījušies vadībā ar 2:0. Tad sāka izpausties "RTU/Inspecta" pārākums – līdz 25.minūtei mājinieki guva septiņus bezatbildes vārtus, tā arī noslēdzās otrā trešdaļa – 7:2. Tomēr viesi nebija padevušies – pēdējā periodā, galvenokārt pateicoties Pētera Zeltiņa un Toma Niedres veiksmei uzbrukumā, baušķenieki ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet pat izvirzījās vadībā ar 10:9. Tiesa, baušķenieku prieki nebija ilgi – 59.minūtē Toms Rutkis panāca izlīdzinājumu (10:10), bet 11 sekundes pirms pamatlaika beigām Atis Blinds ar precīzu metienu nodrošināja komandai "RTU/Inspecta" uzvaru un trīs punktus turnīra tabulā – 11:10.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts Jānis Jansons, kurš bija arī rezultatīvākais – 6 (3+3) punkti. Atim Blindam 5 (3+2), bet Edžum Bunkam – 3 (2+1) punkti. Arī baušķenieku labākajām spēlētājam Pēterim Zeltiņam 6 (5+1) punkti, bet viņa komandas biedram Tomam Niedrem – 5 (3+2) punkti. Pēc šī panākuma "RTU/Inspecta" ar 41 punktu turnīra tabulā pakāpās uz 2.vietu.

Spēles galvenais varonis Atis Blinds par saviem uzvaras vārtiem pastāstīja, ka 11 sekundes pirms pamatlaika beigām viņam neesot bijusi jēga lauzties cauri Bauskas komandas aizsardzībai, jo pretinieki bija noskaņojušies kapāties līdz galam. Bijis brīvs koridors metienam, viņš to arī izmatojis, bet pretinieku vārtsargs neredzēja no laukuma centra raidīto bumbiņu. Pieņemtais lēmums izrādījās pareizs, jo uzvara ir izcīnīta. Kopumā rīdziniekiem pēc vairākām pārliecinošām uzvarām ļoti vērtīgi bijis atkal "nolaisties uz zemes", lai izjustu, ko nozīmē saspringta spēles galotne.