Florbolistes nodrošina sev ceļazīmi uz pasaules čempionātu

31.01.2013

Šovakar Valmierā trešo uzvaru trijās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs izcīnīja Latvijas sieviešu florbola izlase, kas ar 13:1 sagrāva pastarīti Itāliju. Šis panākums nodrošināja mūsējām dalību 9.pasaules čempionātā, kas gada nogalē notiks Čehijā.

Spēles rezultātu latvietes atklāja jau 18.sekundē, kad ar vārtu guvumu izcēlās Ilze Justamente. Pirmās trešdaļas laikā pretinieču vārtsardze tika pārspēta vēl divas reizes un periods noslēgts ar 3:0. Otrajā trešdaļā mūsējām izdevās pretinieču vārtus atslēgt tikai vienu reizi, kad 38.minūtē Gunita Kārkliņa izmantoja skaitlisko vairākumu – 4:0.

Īstu vārtu birumu latvietes sagādāja trešajā trešdaļā, kad pretinieču vārtos tika iemestas deviņas bumbiņas, turklāt trīs no tām – mača pēdējā minūtē nieka 40 sekunžu laikā. Divus no pēdējiem trim vārtiem guva Diāna Isjomina, kurai kopumā šajā mačā trīs vārti un viena rezultatīva piespēle. Tiesa, Liānai Aldiņai neizdevās nosargāt Latvijas vārtus neieņemtus, jo 55.minūtē viņu pārspēja Linda Pedracolli. Spēles galarezultāts – 13:1.

Šis panākums Latvijas komandai bija trešais trijās spēlēs un garantējis vietu finālturnīrā, kurā iekļūst apakšgrupas trīs labākās komandas. Vēl Latvijas florbolistēm jāspēlē ar Dāniju (1.02.) un Igauniju (2.02.). Jāpiebilst, ka Diāna Isjomina šobrīd ir turnīra rezultatīvākā spēlētāja ar 6 (5+1) punktiem, 6 (3+3) punkti arī Gunitai Kārkliņai.

PČ kvalifikācija, 31.janvāris

Latvija – Itālija 13:1 (3:0, 1:0, 9:1)
Vārti: 0:18 1:0 Justamente (L.Adamane), 2:25 2:0 Rudzīte, 11:44 3:0 Biļinska (Kārkliņa), 37:16 4:0 Kārkliņa (Bankava), 40:14 5:0 Bankava (Varša), 45:22 6:0 Rudzīte (L.Adamane), 46:19 7:0 Kārkliņa (Biļinska), 46:28 8:0 Garklāva (Isjomina), 51:26 9:0 Kuncīte (Ose), 54:25 9:1 Pedracolli, 57:12 10:1 Isjomina (Kārkliņa), 59:18 11:1 Bankava (Varša), 59:49 12:1 Isjomina (Biļinska), 59:58 13:1 Isjomina (Juruša).