Pret slovākiem "izšauj" jaunie – Latvija atgriežas pasaules TOP-8

05.12.2018

Šodien Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem Latvijas izlase aizvadīja astotdaļfināla spēli, kurā krustoja nūjas ar Slovākijas valstsvienību. Latvieši izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6:1, pa diviem vārtiem guva pasaules čempionāta finālturnīra debitanti Edžus Ceriņš un Klāvs Jansons. Ceturtdaļfinālā mūsu florbolistiem būs jāspēkojas ar šī turnīra favorītiem – astoņkārtējiem pasaules čempioniem zviedriem.

Astotdaļfināla spēle pret Slovākijas izlasi mūsu florbolistiem sākās neveiksmīgi, jo jau 3.minūtē viņi nonāca iedzinējos ar 0:1. Tomēr nepagāja ne sešas minūtes, kad Edžus Ceriņš, kuram asistēja Artis Raitums, ar precīzu metienu atjaunoja neizšķirtu – 1:1. 13.minūtē Latvijas izlase jau izvirzījās vadībā ar 2:1, jo savus pirmos vārtus pasaules čempionāta finālturnīrā guva Klāvs Jansons, kurš izmantoja Ata Blinda piespēli. Otrā trešdaļa pagāja bez vārtu guvumiem, bet pēdējā periodā vēl pa golam iemeta Edžus Ceriņš, kuram piespēlēja Jānis Rajeckis, un Klāvs Jansons – 4:1. Turklāt mīusu vārtsargs Jānis Salcevičs atvairīja pretinieku izpildīto soda metienu. Mača pēdējās minūtē slovāki mainīja savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Viņu risks gan neattaisnojās, jo vēl divus vārtus guva latvieši – Pēteris Trekše no Andra Rajecka piespēles un Rolands Kovaļevskis no Arta Raituma piespēles.

Latvijas izlase varēja svinēt svarīgu uzvaru ar 6:1, nodrošinot šajā pasaules čempionātā sev vismaz 8.vietu. Par šī mača labāko spēlētāju atzina Klāvu Jansonu, kura kontā divi goli, divus vārtus guva arī Edžus Ceriņš. Ceturtdaļfināla mačā, kas notiks piektdien, latviešiem būs jāspēkojas ar titulēto Zviedrijas valstsvienību.

Pasaules čempionāts florbolā, Prāga, 5.decembris
Latvija – Slovākija 6:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Vārti: 2:22 Mražs (Kubovičs) 0:1, 8:14 Ceriņš (Raitums) 1:1, 12:50 Jansons (Blinds) 2:1, 44:03 Ceriņš (J.Rajeckis) 3:1, 54:18 Jansons 4:1, 57:52 Trekše (A.Rajeckis, t.v.) 5:1, 59:45 Kovaļevskis (Raitums, t.v.) 6:1.