"Kurši" uzvar "Ķekavu" un piedalīsies izslēgšanas spēlēs

19.02.2017

Šovakar ar maču Liepājā starp vietējo komandu "Kurši" un "Ķekavu" finišēja ELVI florbola līgas vīriešiem regulārais turnīrs. Ar 11:7 uzvarēja liepājnieki, nopelnot sev ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, kur viņu pretiniece būs pašreizējā čempione "Lielvārde/FatPipe".

ELVI florbola līgas vīriešiem regulārā turnīra pēdējā spēle notika Liepājā, turklāt tās likme bija pietiekoši augsta. Ja uzvaru un trīs punktus izcīnītu ķekavieši, tad tieši viņi ieņemtu 8.vietu turnīra tabulā un kvalificētos izslēgšanas spēlēm. Ja kaut pie viena punkta tiktu liepājnieki, tad vieta ceturtdaļfinālā tiktu viņiem, turklāt kā septītajai labākajai komandai, jo turnīra tabulā tiktu apsteigta Rīgas komanda "Rockets".

Jau pirmo desmit minūšu laikā savas pretenzijas uz uzvaru pieteica "Ķekava" - pa vārtiem guva Matīss Jansons un Kaspars Kovgers, izvirzot savu komandu vadībā ar 2:0. Līdz pirmaja pārtraukumam situācija gan mainījās, jo pa golam iemeta liepājnieki Kārlis Pupils un Rolands Kovaļevskis, atjaunojot neizšķirtu rezultātu - 2:2. Otrās trešdaļas pirmajās trijās minūtēs "Kurši" guva trīs vārtus, izvirzoties vadībā ar 5:2, bet perioda vidū viesi rezultāta starpību samazināja līdz minimumam - 4:5. Vēlreiz izvirzīties vadībā Ķekavas komandai gan neizdevās - pēc otrās trešdaļas liepājnieki atradās vadībā ar 7:4, bet visā spēlē svinēja uzvaru ar 11:7.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju sastāvā saņēma Rolands Kovaļevskis, kura kontā 4 (3+1) punkti. Tieši tikpat daudz punktu arī Ričardam Dēvitam. Kārlis Pupils iemeta divus golus, bet Ingars Jansons savāca 2 (1+1) punktus. Par labāko starp ķelaviešiem atzina aizsargu Ralfu Orsti, kurš izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli. Rezultatīvākais ar 3 (2+1) punktiem bija Aivis Barkovskis, bet pa 2 (1+1) punktiem sakrāja Kristaps Laugalis, Vladislavs Čerņavskis un Matīss Jansons. "Kurši" pēc šīs uzvaras ar 27 punktiem pakāpās uz 7.vietu turnīra tabulā, apsteidzot Rīgas "Rockets". Ceturtdaļfinālā Liepājas komandas pretiniece būs "Lielvārde/FatPipe", bet "raķetēm" būs jāspēkojas ar regulārā turnīra uzvarētāju "Triobet/Ulbroku".

FK "Kurši" - "Ķekava" 11:7 (2:2, 5:2, 4:3)

30:28 (15:5, 6:12, 9:11)

FK "Kurši" – Rolands Kovaļevskis 4 (3+1), Ričards Dēvits4 (3+1), Kārlis Pupils 2 (2+0), Ingars Jansons 2 (1+1), Kristofers Capļins 2 (0+2), Edgars Freimanis 2 (0+2), Miķelis Krūms 1 (1+0), Mārtiņš Vējš 1 (1+0), Gints Siliņš 1 (0+1), Ralfs Kukuks 1 (0+1).

"Ķekava" – Aivis Barkovskis 3 (2+1), Kristaps Laugalis 2 (1+1), Vladislavs Čerņavskis 2 (1+1), Matīss Jansons 2 (1+1), Klāvs Jansons 1 (1+0), Kaspars Kovgers 1 (1+0), Reinis Žīgurs 1 (0+1), Ralfs Orste 1 (0+1).