"Talsi/Irlava" spēles galotnē atņem uzvaru "Rīgai"

11.10.2016

Otro uzvaru ELVI florbola līgas vīriešiem jaunajā čempionātā izcīnījusi komanda "Talsi/Irlava", kas šovakar Irlavā ar 9:8 pārspēja FK "Rīga" florbolistus. Uzvaras vārtus pamatlaika pēdējā minūtē iemeta irlavnieks Renārs Austrums.

Komandām "Talsi/Irlava" un FK "Rīga" pirms šovakar notikušās spēles bija pa vienai uzvarai, lai gan mājiniekiem par diviem punktiem vairāk, toties rīdzinieki savu vienīgo panākumu bija guvuši, pēcspēles metienos pārspējot čempioni "Lielvārdi/FatPipe". Mačs, kas notika Irlavā, sākās ar laukuma saimnieki trim pēc kārtas gūtiem vārtiem - ar precīziem metieniem izcēlās Deivids Barkovskis, Normunds Jansons un Jānis Ragovskis - 3:0. Rīdzinieki gan nekad nav bijuši tie, kas ātri paceļ balto karogu - dažu minūšu laikā Adrians Mihailovs un Alvis Dāle rezultāta starpību samazināja līdz minimumam - 2:3. Pāris minūtes pirms pirmā pārtraukuma Rīgas komanda ļoti neveiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, jo bumbiņa no pašu spēlētāja vietas atrada vietu Māra Roņa vārtos - 2:4.

Otrajā trešdaļā viesi glāba, ko varēja saglābt, turklāt diezgan sekmīgi - tika panākts neizšķirts rezultāts - 6:6. Rezultatīva cīņa turpinājās arī pēdējā periodā - divas reizes vadībā izvirzījās galvaspilsētas florbolisti (7:6 un 8:7), bet laukuma saimniekiem vienmēr izdevās atspēlēties - 7:7 un 8:8. Nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām irlavnieks Renārs Austrums saņēma sava vārtsarga Kārļa Švampes piespēli un meta precīzi - 9:8. Viesi atlikušajās sekundēs mainīja savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet izglābt kaut vienu punktu viņiem neizdevās. "Talsi/Irlava" svinēja uzvaru ar 9:8, kas šai komandai ļāva turnīra tabulā ar septiņiem punktiem pakāpties uz 6. vietu.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Jānis Ragovskis, kurš ar 6 (2+4) punktiem bija arī rezultatīvākais. 3 (2+1) punkti viņa komandas biedram Renāram Austrumam, bet ar diviem goliem izcēlās Deivids Barkovskis. Par labāko starp rīdziniekiem atzina viesu pirmā gola autoru Adrianu Mihailovu. Rezultatīvāki par viņu bija Alvis Dāle ar 3 (2+1) punktiem, divus golus iemeta Jānis Škutāns, bet ar divām piespēlēm izcēlās Jānis Belasovs.

"Talsi/Irlava" - FK "Rīga" 9:8 (4:2, 2:4, 3:2)

39:50 (16:17, 12:17, 11:16)

"Talsi/Irlava": Jānis Ragovskis 6 (2+4), Renārs Austrums 3 (2+1), Deivids Barkovskis 2 (2+0), Normunds Jansons 1 (1+0), Ģirts Šķuburs 1 (1+0), Kārlis Švampe 1 (0+1).

FK "Rīga": Alvis Dāle 3 (2+1), Jānis Škutāns 2 (2+0), Jānis Belasovs 2 (0+2), Adrians Mihailovs 1 (1+0), Ritvars Puriņš 1 (1+0), Uldis Purvišķis-Priede 1 (1+0), Toms Dāle 1 (1+0), Lauris Zaicevs 1 (0+1), Madars Plepis 1 (0+1), Dēvids Osītis 1 (0+1).