"Cēsu alus/Lekrings" grauj un tiek pie septītā čempionu kausa

11.04.2015

Šovakar Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, par septiņkārtēju Latvijas čempionāta ELVI florbola līgas vīriešiem uzvarētāju kļuva "Cēsu alus/Lekrings", kas finālspēle ar 9:4 sakāva "Mogo-RTU/Rockets" florbolistus. Cēsniekiem tas ir trešais čempionu tituls pēc kārtas.

"Mogo-RTU/Rockets" un "Cēsu alus/Lekrings" regulārajā turnīrā uzvaras dalīja uz pusēm (5:6 un 7:3), bet finālspēlei bija pavisam cita likme. Izšķirošo maču par zelta medaļām pārliecinoši uzsāka cēsnieki, kuri jau pirmajā periodā praktiski nodrošināja sev izšķirošo pārsvaru – pēc Ingus Laiviņa, Kārļa Bulmeistara, Mārtiņa Rajecka un Emīla Dzalba metieniem viņi izvirzījās vadībā ar 4:0. Otrā perioda sākumā rīdzinieks Atis Blinds ar precīzu metienu atklāja savas komandas rēķinu, taču gaidītā intriga izpalika – līdz otrajam pārtraukumam Kārlis Bulmeistars un Andris Rajeckis vēl vairāk palielināja "Cēsu alus/Lekringa" pārākumu – 6:1.

Pēdējās trešdaļas pirmajās četrās minūtēs rezultāts kļuva vēl nepieklājīgāks – pēc Ginta Bērtuļa un Emīla Dzalba rezultatīviem raidījumiem jau 8:1. Perioda izskaņā cēsnieki vairāk spēlēja aizsardzībā – vienus vārtus viņu labā gan vēl iemeta Jānis Rajeckis, bet "Mogo-RTU/Rockets" padevās pat trīs precīzi raidījumi, kas spēles rezultātu padarīja kaut nedaudz pieklājīgāku – cēsnieki varēja svinēt uzvaru ar 9:4, kas nozīmēja, ka viņi trešo gadu pēc kārtas cēla sev virs galvām čempionu kausu, bet kopumā viņiem jau septiņi tādi tituli.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās atzina Emīlu Dzalbu, kuram 3 (2+1) rezultativitātes punkti. 3 (1+2) punkti viņa komandas biedram Andrim Rajeckim, bet ar diviem goliem atzīmējās Kārlis Bulmeistars. Par labāko starp rīdziniekiem atzina Kārli Bulānu, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija arī rezultatīvākais.

"Mogo-RTU/Rockets" - "Cēsu alus/Lekrings" - 4:9 (0:4, 1:2, 3:3)

20:21 (8:7, 5:9, 7:5)

"Mogo-RTU/Rockets" – Kārlis Bulāns 2 (1+1), Juris Gribusts 1 (1+0), Atis Blinds 1 (1+0), Jānis Jansons 1 (1+0), Gvido Lauga 1 (0+1), Edžus Bunka 1 (0+1).

"Cēsu alus/Lekrings" – Emīls Dzalbs 3 (2+1), Andris Rajeckis 3 (1+2), Kārlis Bulmeistars 2 (2+0), Jānis Rajeckis 2 (1+1), Toms Rīsmanis 2 (0+2), Gints Bērtulis 1 (1+0), Mārtiņš Rajeckis 1 (1+0), Ingus Laiviņš 1 (1+0), Andris Malkavs 1 (0+1), Dāvis Vilders 1 (0+1).