Mūsu juniorēm "zelta selfijs" Sanktgallenē

06.05.2018

Pasaules čempionāta florbolā U19 sieviešu izlasēm zelta medaļas izcīnīja mūsu juniores, kas šodien Šveices pilsētā Sanktgallenē ar 9:2 sakāva savas vienaudzes no Krievijas. Pa pieciem rezultativitātes punktiem finālmačā guva Jūlija Rozīte un Laura Gaugere. Līdz ar to mūsu meitenes ieguvušas tiesības nākamajā pasaules čempionātā spēlēt A divīzijā.

B divīzijas finālspēlē nūjas krustoja divas komandas, kuras Šveicē vēl nebija izjutušas zaudējuma rūgtumu - Latvijas un Krievijas U19 sieviešu izlases. Pirmo metienu pa pretinieču vārtiem izdarīja latvietes, bet pirmais tiešām bīstamais raidījums padevās krievietēm. Mūsu vārtsardzei Barbarai Rabčevskai lielas grūtības tas gan nesagādāja. Abu valstsvienību vārtsardzes netika pārspētas tikai četras minūtes, bet tad perfektu kombināciju izspēlēja Latvijas izlases pirmā maiņa, ar metienu praktiski tukšos vārtos to noslēdza Jūlija Rozīte - 1:0. Laukumā devās mūsu otrais piecinieks - bumbiņu saņēma Anna Ankudinova, kura izlauzās pa centru un perfekti apspēlēja krieviešu vārtsardzi - 2:0.

Otrās trešdaļas sākumā latvietes izturēja skaitlisko mazākumu, bet uzreiz pēc tam sarīkoja pamatīgu uguņošanu pie pretinieču vārtiem - 12 minūšu laikā Jūlija Rozīte iemeta vēl divus golus, bet pa vārtiem guva Simona Grāpēna, Letīcija Kalve un Laura Gaugere, praktiski nosverot uzvaras svaru kausus Latvijas valstsvienības pusē (7:0). Tikai 38. minūtē jau diezgan bezcerīgi varēja uzgavilēt krievietes - 1:7. Pēdējais periods sākās ar mūsu kapteines Elizabetes Pavlovskas tālu un precīzu metienu - 8:1. Pēc šī gola no laukuma, asaras rīdama, nogāja Krievijas izlases vārtsardze, atdodama savu vietu pāriniecei. Atlikušajā laikā latvietes droši kontrolēja spēles gaitu. Pretiniecēm izdevās realizēt vienu skaitlisko vairākumu(8:2), bet punktu cīņai pielika mūsu meitenes, turklāt mazākumā - vārtus sešas sekundes pirms finālsvilpes iemeta Simona Grāpēna (9:2).

Balvu kā labākā spēlētāja Latvijas komandā saņēma Laura Gaugere, kurai šajā mačā 5 (1+4) punkti. 5 (3+2) punkti viņas maiņas biedrenei Jūlijai Rozītei, divus golus iemeta Simona Grāpēna, bet pa 2 (1+1) punktiem savāca Letīcija Kalve un Anna Ankudinova. Latvijas juniores kļuvušas par B divīzijas čempionēm, balvā saņemot kausu un zelta medaļas, kā arī tiesības nākamgad spēlēt A divīzijā.