Pasaules čempionāta pirmajā dienā - bez pārsteigumiem

03.12.2016

Ar pirmajām septiņām spēlēm šodien "Arēnā Rīga" un Elektrum Olimpiskajā centrā sākās vienpadsmitais pasaules čempionāts florbolā vīriešiem. Par Latvijas izlases cienīgo piekāpšanos pasaules čempioniem zviedriem jau ziņojām (2:7), arī citās spēlēs vismaz pagaidām sportisko pārsteigumu nebija.

Igaunijas valstsvienība pirmajā periodā izrādīja vērā ņemamu pretestību Šveices florbolistiem (2:2), taču jau spēles vidū burtiski salūza, piedzīvojot zaudējumu ar 4:8. Pavisam nedaudz pietrūka, lai Taizemes komanda pamatlaikā nospēlētu neizšķirti ar ASV izlasi, bet Aleksandra Makveja vārti priekšpēdējā minūtē iemestais gols uzvaru ar 5:4 ļāva svinēt Ziemeļamerikas florbolistiem. Somijas izlase izteikti dominēja mačā ar vāciešiem, kuriem šoreiz tikai goda vārti - 12:1. Dānija spēlē ar Austrāliju jau pirmo desmit minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 3:0, tādā pašā garā turpinot arī vēlāk - 8:1. Čehijas izlase spēlē ar norvēģiem 32.minūtē izvirzījās vadībā ar 5:0, bet cīņas turpinājumā pazaudēja iniciatīvu, ļaujot pretiniekiem atgūt cīņas garu. Pēdējā čehu raidītā bumbiņa trāpīja Norvēģijas izlases tobrīd jau tukšajos vārtos - 8:4. Ļoti sīva cīņa arī spēlē starp Kanādas un Singapūras izlasi - singapūrieši darīja visu, lai mača galotnē panāktu izlīdzinājumu, tomēr uzvaru ar 2:1 nosargāja kanādieši.