Izlase pirmajā pārbaudes spēlē pārspēj "Rubeni"

14.10.2016

Latvijas vīriešu florbola izlases kandidāti, kuri gatavojas pasaules čempionātam florbolā, šīs nedēļas nogalē Kocēnos aizvada treniņnometni, kuras laikā tai bija paredzētas arī divas pārbaudes spēles ar ELVI florbola līgas komandām. Šovakar valstsvienība tikās ar Kocēnu "Rubeni", ko pārspēja ar 10:6, rezultatīvākais ar trim piespēlēm izlases rindās bija Atis Blinds.

Izlases galvenais treneris Normunds Grunckis pārbaudes spēlei pret "Rubeni" bija pieteicis 20 spēlētājus, tostarp arī vienīgo kandidātu lokā no Kocēnu kluba iekļauto florbolistu Ati Stepānu. No trim sev pieejamiem vārtsargiem Grunckis uz šo maču izvēlējās pagājušā pasaules čempionāta pāri - Andi Blindu un Normundu Krūmiņu, spēles laiks starp viņiem tika sadalīts tieši uz pusēm, piemās 30 minūtes vārtus sargāja Blinds.

Pirmie savu nulli uz tablo nodzēsa kocēnieši, kad 5.minūtēs spēles rezultātu atklāja Gatis Akūlovs -1:0. Turpinājuma šim panākumam gan nebija, jo jau līdz pirmajam pārtraukumam ar veseliem četriem precīziem metieniem atbildēja izlases kandidāti, turklāt Andris Rajeckis un Rolands Kovaļevskis izcēlās brīdī, kad valstsvienība spēlēja skaitliskajā mazākumā - 4:1.

Arī otrajā trešdaļā spēku gūto vārtu attiecība bija apmēram tāda pati - līdz 30.minūtei Normunda Gruncka padotie izvirzījās vadībā ar 6:1, turklāt vēl viens gols tika iemests skaitliskajā mazākumā. Tiklīdz viņu vārtos stājās Normunds Krūmiņš, Kocēnu komandai rezultatīvs bija jau pats pirmais uzbrukums - 2:6. Pēc otrās trešdaļas izlasei tomēr bija piecu vārtu pārsvars - 7:2.

Arī pēdējo periodu ļoti labi sāka izlases kandidāti, nepilnās trijās minūtēs iemetot vēl divus golus - 9:2. Kā izrādījās, spēles intriga līdz ar to vēl nebūt nebija zudusi, jo kocēnieši sāka kāpināt tempu un astoņu minūšu laikā atspēlēja veselus četrus vārtus - 6:9. Sensācija gan nesekoja - 56.minūtē izlases spēlētājs Gints Klēģers iemeta savus otros vārtus šajā mačā, panākot jau 10:6, atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

Rezultatīvākais starp izlases kandidātiem ar trim piespēlēm bija Atis Blinds, bet veseli četri spēlētāji guva pa diviem vārtiem: Mikus Valpēters, Gints Klēģers, Rolands Kovaļevskis un Pēteris Trekše. Starp "Rubenes" spēlētājiem ar 3 (2+1) punktiem izcēlās Leo Lapiņš, bet pa 2 (1+1) punktiem savāca Ārnijs Kuratņiks un Matīss Mālnieks. Latvijas izlase šajā spēlē pa pretinieku vārtiem izdarīja teju divas reizes vairāk metienu nekā pretinieki - 41:24. Izlases vārtsargs Andis Blinds atvairīja septiņus no astoņiem kocēniešu metieniem, bet Normunds Krūmiņš - 12 no 17.

Latvijas izlase - "Rubene" 10:6 (4:1, 3:1, 3:4)

41:24 (14:6, 13:7, 14:11)

Latvijas izlase – Atis Blinds 3 (0+3), Mikus Valpēters 2 (2+0), Gints Klēģers 2 (2+0), Rolands Kovaļevskis 2 (2+0), Pēteris Trekše 2 (2+0), Henrijs Uzraugs 1 (1+0), Andris Rajeckis 1 (1+0), Artūrs Jurševskis 1 (0+1), Toms Bitmanis 1 (0+1), Morics Krūmiņš 1 (0+1), Aleksandrs Abramovs 1 (0+1).

"Rubene" – Leo Lapiņš 3 (2+1), Ārnijs Kuratņiks 2 (1+1), Matīss Mālnieks 2 (1+1), Gatis Akūlovs 1 (1+0), Renārs Jēkabsons 1 (1+0), Ilgvars Caune 1 (0+1).

Rīt pulksten 18.00 Latvijas izlases kandidāti turpat Kocēnu sporta namā aizvadīs savu otro pārbaudes spēli, kurā viņu pretinieki būs FBK "Valmiera" florbolisti.