Latvijas junioru izlase pārspēj somu "Koovee"

06.02.2016

Šovakar Tamperē Latvijas sieviešu U19 florbola izlase, kas gatavojas pasaules čempionātam Kanādā, aizvadīja savu jau trešo pārbaudes spēli šajā nedēļas nogalē. Latvietes ar 6:5 pārspēja savas vienaudzes no somu kluba "Koovee", ar trim vārtiem mūsu komandas rindās izcēlās Monika Džigure.

Mūsu juniores šīs nedēļas nogalē atrodas Somijas pilsētā Tamperē, lai tur aizvadītu četras pārbaudes spēles ar triju somu klubu U19 vecuma komandām. Turneju latvietes sāka ar zaudējumu SC "Classic" (2:5), pēc tam ar 3:5 piekāpās "Pirkkala" junioru komandai, bet šovakar viņām pretī stājās "Koovee" florbolistes". Rezultātu jau spēles 1.minūtē atklāja latvietes - Ingas Ameteres piespēli vārtu guvumā pārvērta Monika Džigure - 1:0. 4.minūtē ar rezultatīvu metienu atbildēja laukuma saimnieces - 1:1. 12.minūtē Džigure vārtus guva jau no Ievas Ločmeles piespēles (2:1), tomēr pēc pirmā perioda uz rezultātu tablo atkal bija neizšķirts - 2:2.

Otrā trešdaļa sākās ar kārtējiem Džigures, kurai šoreiz asistēja Liene Krauja, vārtiem - 3:2. Mūsu meitenes nekavējās attīstīt savu panākumu - Linda Dadajeva no Elizabetes Pavlovskas piespēles un Inga Ametere, kurai asistēja Ločmele, izvirzīja Latvijas izlasi vadībā ar 5:2. Tiesa, perioda izskaņā somietes vienus vārtus atspēlēja - 5:3.

Pēdējā periodā Latvijas izlases treneri atļāvās paeksperimentēt, vairākas reizes nomainot vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju. Spēlējot bez vārtsardzes, latvietes vārtus nezaudēja, bet vienus pat iemeta - pēc Ievas Ločmeles metiena ar vārtu guvumu izcēlās Liliāna Jakovicka. Tiesa, somietes nemaz nedomāja padoties - vienus vārtus viņas iemeta, spēlējot skaitliskajā vairākumā, vēl vienus - vienādos sastāvos, tomēr latviešu pirmo uzvaru atņemt viņām neizdevās - 6:5

Ar "hat-trick" Latvijas komandā izcēlās Monika Džigure, trīs piespēles Ievas Ločmeles kontā, bet 2 (1+1) punktus savāca Inga Ametere. Rīt latvietes aizvadīs pēdējo no četrām pārbaudes spēlēm - pulksten 10.00 viņu pretinieces vēlreiz būs SC "Classic" florbolistes.

Latvijas U19 izlase - "Koovee" U19 6:5 (2:2, 3:1, 1:2)

Latvijas U19 izlase – Monika Džigure 3 (3+0), Ieva Ločmele 3 (0+3), Inga Ametere 2 (1+1), Linda Dadajeva 1 (1+0), Liliāna Jakovicka 1 (1+0), Liene Krauja 1 (0+1), Elizabete Pavlovska 1 (0+1).