Kocēnu "Rubene" nosargā čempiones titulu

11.04.2015

Par Latvijas čempionāta ELVI florbola līgas sievietēm uzvarētājām otro gadu pēc kārtas, bet kopumā jau astoto reizi, kļuvušas Kocēnu "Rubenes" florbolistes, kuras šodien Zemgales Olimpiskajā centrā turnīrā finālspēlē ar 8:6 pārspēja "Ķekavu". Uzvarētāju rindās ar 4 (3+1) punktiem izcēlās Lība Daija Mikova un Edīte Bankava.

Kocēnu "Rubene", lai arī šosezon bija izteikta čempionāta favorīte, regulārajā turnīrā neiztika bez zaudējumiem - kocēnietēm tos pat divus sagādāja tieši FK "Ķekava" (5:6 un 3:7). Pārējos piecos mačos uzvaru svinēja Kocēnu komanda (8:3, 12:3, 9:1 un 5:4 PL), tomēr no finālspēles varēja sagaidīt pārsteigumus, jo ķekavietes bija ļoti noskaņojušās beidzot izcīnīt arī zelta medaļas.

Spēles rezultātu jau 6.minūtē ar precīzu metienu atklāja kocēniete Zane Darša – 1:0. Tiesa, "Ķekava" jau tajā pašā periodā spēja atbildēt, pie tam pat divreiz – Evija Poļakova un Paula Brunovska vadībā ar 2:1 izvirzīja pretendentes. Otrās trešdaļas pirmajā pusē pēc Kocēnu komandas spēlētāju Baibas Jurušas un Edītes Bankavas rezultatīviem metieniem vadības grožus atguva čempiones – 3:2.

Nākamo golu bija jāgaida līdz 45.minūtei, kad savu pirmo rezultatīvo metienu šajā mačā izdarīja kocēniete Lība Daija Mikova – 4:2. Pēdējās trešdaļas vidū ar vārtu guvumu atbildēja ķekaviete Alīna Logina (4:3), bet uguņot turpināja Mikova, kura drīz vien ar tālu metienu pārsteidza "Ķekavas" vārtsardzi Montu Čēmu – 5:3. Vēlreiz rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Līga Akmeņkalne (4:5), bet jau trešo reizi pēc kārtas Kocēnu komandā izcēlās Mikova, burtiski ietriekdama bumbiņu ķekaviešu vārtos – 6:4.

56.minūtē savus otros vārtus mača guva "Rubene" uzbrukuma līdere Edīte Bankava, nodrošinādama savai komandai it kā komfortablu pārsvaru – 7:4. "Ķekava" gan nepadevās – komandas kapteines Elīzas Elizabetes Bērziņas divi vārtu guvumi vēlreiz cerības deva viņas komandai – 6:7. Tikai septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad Edītes Bankavas ar lielu trajektoriju raidītā bumbiņa astoto reizi trāpīja ķekaviešu vārtos, kas tobrīd bija tukši, Kocēnu "Rubenes" spēlētājas varēja uzelpot – izcīnīts astotais čempionu kauss.

Par labāko spēlētāju čempioņu rindās tika atzīta Edīte Bankava, kurai, tāpat kā Lībai Daijai Mikovai, 4 (3+1) punkti. Labākās spēlētājas gods starp vicečempionēm tika Elīzai Elizabetei Bērziņai, kura ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākā. Pa diviem punktiem viņas komandā guva Evija Poļakova un Gundega Vancāne.

"Rubene" – FK "Ķekava" 8:6 (1:2, 2:0, 5:4)

24:27 (7:10, 7:5, 1:12)

"Rubene" – Lība Daija Mikova 4 (3+1), Edīte Bankava 4 (3+1), Baiba Juruša 1 (1+0), Zane Darša 1 (1+0), Tatjana Varša 1 (0+1), Paula Egle 1 (0+1), Liene Adamane 1 (0+1), Madara Adamane 1 (0+1), Santa Torstere 1 (0+1).

FK "Ķekava" – Elīza Elizabete Bērziņa 3 (2+1), Evija Poļakova 2 (1+1), Gundega Vancāne 2 (0+2), Paula Brunovska 1 (1+0), Līga Akmeņkalne 1 (1+0), Alīna Logina 1 (1+0), Sintija Kalvāne 1 (0+1).