"Cēsu alus/Lekrings" kļūst par seškārtēju Latvijas čempioni

12.04.2014

Par Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas uzvarētāju jau sesto reizi kļuvusi komanda "Cēsu alus/Lekrings", kas šovakar Valmierā ar 5:4, bet visā finālsērijā ar 4:1 pieveica "Lielvārdi", kurai otro gadu pēc kārtas sudraba medaļas. Trīs vārtus uzvarētāju labā guva Ingus Laiviņš.

"Lielvārde" kura šajā finālsērijā vairs nevarēja atļauties zaudēt, maču sāka veiksmīgi – jau 2.minūtē Juris Gribusts ar precīzu metienu izvirzīja vadībā lielvārdiešus (1:0). Turpinājuma šim panākuma gan nebija – līdz pirmajam pārtraukumam Ingus Laiviņš un Gints Bērtulis guva pa vārtiem, ļaujot vadības grožus pārņemt komandai "Cēsu alus/Lekrings" – 2:1. Spēles vidū Ingus Laiviņš guva savus jau otros vārtus šajā mačā (3:1), tomēr drīz vien ar precīzu metienu atbildēja Lielvārdes komanda Sandra Virsnīša personā – 2:3. Līdz nākamajam golam bija jāgaida teju 20 minūtes – pēdējās trešdaļas vidū laukumā lidoja cepures, jo savus jau trešos vārtus šajā spēlē iemeta Ingus Laiviņš – 4:2. Vēl pēc pāris minūtēm Aleksandrs Abramovs panāca jau 5:2. Lielvārdieši gan nepadevās – pamatlaika pēdējās minūtēs viņi savu vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Risks attaisnojās tik daudz, ka Mikus Valpēters un Toms Akmeņlauks spēja rezultāta starpību samazināt līdz minimuma – 4:5. Tomēr laimīgu uzvaru ar 5:4 šajā mačā, kā arī ar 4:1 visā sērijā svinēja "Cēsu alus/Lekrings" florbolisti, kļūdami par seškārtējiem valsts čempioniem.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts vārtsargs Anrijs Vents, kurš atvairīja 31 no 35 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais viņa komandā bija Ingus Laiviņš ar 4 (3+1) punktiem. Labākā gods komandā "Lielvārde" tika kapteinim Sandrim Virsnītim, bet rezultatīvākie bija Juris Gribusts un Toms Akmeņlauks – pa 2 (1+1) punktiem.